Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Gmina Unisław” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Pocztówki”

 

Pocztówka. Pozdrowienia z Unisławia. Rok 1911.

Kolekcja (zbiór/zespół): Gmina Unisław, Słowa kluczowe: Skrzydlewski, Widokówka, pocztówka, Unisław, pałac, dom lekarza, lata przed I wojną światową


Górna część pocztówki przedstawia pałac, w którym obecnie mieści się Biblioteka, GOK i GOPS. Prawdopodobnie był to dom rodziny GOHLKE. Budynek został wybudowany w 1878 r. Rodzina Gohlke po I wojnie światowej wyjechała do Środy Polskiej, za ten budynek otrzymali odszkodowanie. Córka Gostawa Gohlke, który się tutaj urodził, mieszkała w okolicach Hamburga. Dolna część pocztówki przedstawia "dom lekarza" w którym mieszkał doktor Zdzisław Hasiński, a przed nim lekarz Skrzydlewski.


Nazwa dokumentu: Pocztówka. Pozdrowienia z Unisławia. Rok 1911.
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Gmina Unisław
Teczka (jednostki archiwalna): Pocztówki
Numer ID: CATL 13 C / 2.1.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1911-01-01 - 1911-12-31
Typ dokumentu: kartka pocztowa
Prawa do dysponowania publikacją: Dariusz Meller
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Skrzydlewski, Widokówka, pocztówka, Unisław, pałac, dom lekarza, lata przed I wojną światową
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Pocztówki"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.