Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Placówki oświatowe w gminie Unisław” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Szkoła Podstawowa w Grzybnie”

 

Szulwic Bronisław, nauczciel z Grzybna. Rok 1965.

Kolekcja (zbiór/zespół): Placówki oświatowe w gminie Unisław, Słowa kluczowe: Szkoła Podstawowa w Grzybnie, szkoła, Szulwic Bronisław, nauczyciel


Uroczystość 60 - lecia pracy pedagogicznej Bronisława Szulwica, kierownika i nauczyciela Szkoły Podstawowej w Grzybnie. W 1932 Szulwic Bronisław przeprowadził się z Polskiego Brzozia do Grzybna, zamieszkał w budynku "starej szkoły" i został jej kierownikiem. W okresie II wojny światowej przebywał w obozie w Stutthowie i Dachau, po ucieczce trafił do Oranienburga. Tam spotkał księdza Marchlewskiego Lepoplda (proboszcza parafii Grzybno) i był świadkiem jego zamordowania (21.06.1940 r.). Do Grzybna powrócił w 1945 r. i od razu podjął starnia by szkoła zaczęła funkcjonować (Kronika miejscowości Grzybno "Ocalić od zapomnienia").


Nazwa dokumentu: Szulwic Bronisław, nauczciel z Grzybna. Rok 1965.
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Placówki oświatowe w gminie Unisław
Teczka (jednostki archiwalna): Szkoła Podstawowa w Grzybnie
Numer ID: CATL 13 C / 3.2.6
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1965-03-01 - 1965-10-31
Miejsce wytworzenia: Grzybno
Typ dokumentu: fotografia
Powiązania: CATL 13 C / 3.2.2
Prawa do dysponowania publikacją: Gminna Biblioteka Publiczna w Unisławiu - udostępniło Towarzystwo Oświatowe "Od Nowa"
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Szkoła Podstawowa w Grzybnie, szkoła, Szulwic Bronisław, nauczyciel
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Szkoła Podstawowa w Grzybnie"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.